Tipy na výlety

 

     
Chmarošský viadukt Chmarošský viadukt Známy a unikátny úsek železničnej trate, ktorého súčasťou je Telgártsky viadukt a tiež Telgártsky tunel. Odporúčame výlet vlakom z Červenej Skaly na Dedinky, kde sa nachádza viacero zaujímavých tunelov a mostných objektov ako aj unikátny tunel Telgártska slučka
Prameň Hrona a jeho meandre Prameň Hrona Prameň Hrona, druhej najdlhšej slovenskej rieky (298 km), nájdete 3 km za obcou Telgárt smerom na Poprad, v nadmorskej výške cca 980 m. Pri prameni je umiestnená tabuľa s informáciami o rieke Hron a jej toku. Okolie tvorí panenská príroda ideálna pre cykloturistiku.
 
Výstup na Kráľovu holu kralova hla Pekná trasa vedúca cez Kráľovu skalu, skalný predvrchol Kráľovej hole, množstvo výhľadov.
 
Ranč u Trapera ranc u trapera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ranč U Trapera sa nachádza v severnej časti národného parku Slovenský raj pri turistickom stredisku Podlesok. Ranč celoročne ponúka pre jazdcov aj pre úplných začiatočníkov možnosť vychádzky na koňoch do prekrásnej prírody národného parku a jeho okolia.

 

Múzeum zvoncov

 

Súkromné múzeum zvoncov v Šumiaci a zachovalá ľudová architektúra.
 
Kaštieľ Predná Hora kastiel predna hora

Impozantný kaštieľ, ktorý dal postaviť bulharský cár Ferdinand Coburg, prekvapí svojou polohou uprostred lesov. Spolu s okolím je ideálnym miestom na relax.

Tiesňava Veľký Sokol – Slovenský raj

tiesnava velky sokol

Náročná okružná túra s dĺžkou 21 km a exponovaným výstupom cez tiesňavu, ktorý zabezpečujú rebríky, stúpadlá, reťaze a mostíky.Výlet patrí medzi veľmi atraktívne, avšak zároveň dosť náročné trasy.

 

Dobšinská Ľadová Jaskyňa

 

V spišsko-gemerskom krase, v Národnej prírodnej rezervácii Stratená sa nachádza Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá charakterom zaľadnenia patrí medzi najvýznamnejšie jaskyne na svete. Ľadová výplň sa tu vyskytuje v rôznych formách a hrúbka ľadu na niektorých miestach presahuje 25m.
 
Ranč pod Ostrou skalou ranc pod ostrou skalou

Ranč pod Ostrou skalou je vstupnou bránou národného parku Slovenský raj. Nachádza sa tu svetoznáma Dobšinská ľadová jaskyňa. Pozdĺž objektu tečie riečka Hnilec. Objekt ranča je postavený hneď vedľa hlavnej cesty E-67, trasa Rožňava – Poprad-Tatry. Ranč sa zaoberá chovom koní rôznych plemien, ako aj chovom kráv.

Muránsky hrad

 

Zrúcaniny hradu Muráň nájdete na vrchu Cigánka (935 m n. m.), na južnom okraji Muránskej planiny, na sever od obce Muráň.
Muránska planina muranska planina Muránska planina patrí k jedným z najzachovalejších a najkrajších častí Slovenska. Od roku 1997 je národným parkom s rozlohou 20 318 ha. Táto oblasť predstavuje geomorfologicky významné krasové územie, na ktorom sa nachádza viac ako 150 jaskýň, 50 ponorov, vyvieračiek, ako aj mnoho škrapov a závrtov. Príroda tohto kraja ľudí lákala už oddávna, a tak niet divu, že pri potulkách narazíte na množstvo samôt, horární a salašov.
 
Tiesňava Suchá Belá – Slovenský Raj sucha bela

Navrhovaná túra ponúka fascinujúci prechod tiesňavou Suchá Belá, ktorá je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie. Náročný prechod tajomným svetom kaskád, vodopádov a roklín je zabezpečený technickými pomôckami.

 

Dedinky – Mlynky Palcmanská Maša

 

Príjemné prostredie obcí Dedinky a Mlynky poskytuje viacero možností na relax a oddych. Otužilcom ponúka kúpanie vo vodnej nádrži a pre turistov je vstupným miestom do Slovenského raja. Oblasť predstavuje obľúbené rekreačné stredisko predovšetkým v letnej sezóne.

 

 

 

 

 

 

AquaCity Poprad

 

AquaCity ponúka návštevníkom 13 bazénov, výrivky, 11 inhalačných miestností a sáun, relaxačné priestory a sanárium vo wellness centre Vitálny svet.
 
Golfové ihrisko Black Stork

 

Hráčom ponúka hru v krásnom prostredí na 27 jamkách s kompletným zázemím – 3 možné kombinácie 18 jamkových ihrísk (International Course, Panorama Course a Village Course). Tiež sú pripravené tréningové plochy – driving range, chipping green, putting green a 3 PAR akadémia.
 
Horehronské múzeum

Horehronské múzeum v Brezne patrí medzi mladšie múzeá na Slovensku. Za viac ako štyri desaťročia svojej pôsobnosti však zozbieralo množstvo hmotných, písomných a obrazových dokumentov z oblasti etnografie i histórie, charakterizujúcich dejiny a kultúru obyvateľstva horného Pohronia, t.j. územia medzi Banskou Bystricou a Telgártom.
 
Kaštieľ Betliar

 

Kaštieľ Betliar je jeden z najkrajších slovenských kaštieľov. Dvojposchodový kaštieľ je obklopený nádherným anglickým parkom a bol postavený na začiatku 18. storočia.
 
Ochtinská aragonitová jaskyňa

 

Táto jaskyňa je vo svetovom meradle unikátnym výtvorom, ktorý svojou rôznorodosťou, bohatosťou a krásou aragonitovej výzdoby upúta každého svojho návštevníka. Nachádza sa na severnom úbočí vrchu Hrádok v Slovenskom Rudohorí na ceste medzi Štítnikom a Jelšavou. Je jediná svojho druhu v Európe, vyniká aragonitovou výzdobou rôznych foriem.